KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 10851057
nr 1085 1057
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 5 st, Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerad, 20x14 ca
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 23 januari 2017
kl 19:29:56
500 kr
600 kr
1.000 kr
23 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström